لوگو بالای سایت راکامارکت 2
09120449469

ریبون چیست؟

Visits: 3

رییون چیست؟

ریبون لیبل زن چیست ؟

لیبل پرینتر یا همان پرینتر لیبل زن با سیستم انتقال حرارت ، برای چاپ بر روی لیبل نیاز به ریبون و رول کاغذی حرارتی دارند. ریبون ها ورقه های بسیار نازکی از جوهر هستند که بصورت رول به فروش می رسند . در واقع ریبون ها ، حرارت لیبل پرینتر را دریافت نموده و روی لیبل چاپ می کنند.

ریبون ها انواع مختلفی دارند از جمله : ریبون رزین ، ریبون وکس ، ریبون وکس رزین و ریبون سوپر رزین که هر نوع ریبون مخصوص چاپ بر روی انواع  مشخصی از لیبل و برچسب می باشد.

 

تفاوت انوع ریبون :

تفاوت انواع ریبون در مواد تشکیل دهنده و با توجه به نوع  لیبل می باشد. انتخاب درست و دقیق ریبون مورد نظر می تواند به چاپ درست و ماندگار تر بر روی لیبل منجر شود .

 

کاربرد ریبون چاپگر :

ریبون نوعی کاربن است و جهت چاپ انواع برچسب ، از جوهر مخصوصی به نام ریبون استفاده می شود و به چندین روش رول می شوند . ریبون ها از نظر ظاهری شبیه به هم هستند اما با توجه به مواد تشکیل دهنده آن ، دارای کارکرد های مختلفی در چاپ هستند که این مهم باعث اختلاف قیمت ها  در بازار نیز می گردد. با در نظر داشتن خواسته ما از کیفیت چاپ مورد تایید که میتواند ماندگاری و کیفیت بالا و یا قیمت تمام شده مناسب و مقرون به صرفه  باشد ، ریبون لیبل پرینتر ها در انواع مختلفی عرضه شده و در بازار به فروش می رسند. برای هر نوع برچسب ، ریبون مخصوص وجود دارد تا بهترین کیفیت چاپ و ماندگاری به دست آید.

همیشه یک طرف ریبون ، چاپ را به روی برچسب یا لیبل انتقال می دهد و طرف دیگر حرارت را از هد دستگاه لیبل زن دریافت می نماید . ریبون هایی که جهت بیرونی آن ، عملیات چاپ را انجام می دهد یا به اصلاح ریبون های ink outside هستند ،  برای لیبل پرینتر ها استفاده می شود . ریبونی که جهت داخلی آن عملیات چاپ را انجام می دهد ink inside است که برای دستگاه های تاریخ زن به کار می رود .

ریبون ها در سایز های استاندارد در بازار موجود هستند . ریبون هایی با عرض 160 – 110 – 80 – 60 – 40 میلی متر و در طول های 450 – 300 – 110 – 75 متر در بازارعرضه می شوند.

 

انواع ریبون ها :

حال نوبت به انتخاب نوع ریبون مناسب برای کسب و کار شما می رسد.

یافتن ریبون چاپی مناسب می تواند گام مهمی در اطمینان از قابلیت ، خواندن و قابل اعتماد بودن لیبل ها باشد .

4 نوع ریبون وجود دارد :

وکس

وکس رزین

رزین

سوپر رزین

 

ریبون وکس ( wax )

ریبون وکس در مقابل تغییرات دما ، رطوبت ، اصطکاک و اثر مواد مختلف چندان مقاوم نیست ، ارزان تر بوده و در هنگام چاپ سریع تر است و در اندازه ای دلخواه قابل تحویل می باشد.

ریبون وکس ، اقتصادی ترین انتخاب برای مصارف شماست . این ریبون برای استفاده های اساسی و عمومی مانند حمل و نقل و یا بر چسب های خرده فروشی ایده آل هستند.ترکیب کامل وکس آنها نیاز به دمای ذوب کمتری دارد و در نتیجه چاپ سبک تر می شود و همچنین هزینه آن در برابر ماندگاری در این نوع ریبون  نسبت به سایر ریبون ها بسیار منطقی و مقرون به صرفه است .

 

ریبون رزین (Rezin )

ریبون رزین در مقابل تغییرات دما ، رطوبت ، اصطکاک و اثر مواد مختلف مقاوم تر می باشد و در اندازه های مورد درخواست قابل برش خوردن است . این ریبون در دمای بسیار بالا ذوب می شود و در ماده ای که روی آن چاپ شده ، حل می شود و در نتیجه دوام فوق العاده  بالایی دارد .

این ریبون قابلیت چاپ روی  لیبل هایی مانند متالایز و پی وی سی را دارد و قیمت و کیفیت آن در میان تمامی ریبون ها بالاتر میباشد.

 

ریبون وکسرزین ( Wax-Rezin )

ریبون وکس رزین ترکیبی از مواد رنگی بر پایه وکس و رزین است ( درصد مواد رزین بیشتر است ) وانتقال حرارتی وکس رزین ، دوام بیشتری نسبت به وکس  دارد . این ریبون چاپی مقاومت بسیار خوبی در برابر خراش ، سایش و رطوبت دارد و تصاویر واضحی را روی طیف گسترده ای از انواع مواد ایجاد می کند و برای برچسب های متالایز ، کاغذی و PVC می تواند گزینه مناسبی باشد .

چاپ با ریبون وکس رزین نسبت به ریبون وکس به دما و فشار بیشتری نیاز دارد ، چون رزین نقطه ذوب بالاتری دارد .

ریبون وکس رزین کمی از ریبون وکس گران تر است و در مواردی که ماندگاری بیشتر چاپ ، نسبت به وکس مد نظر باشد از ریبون وکس رزین استفاده می شود.

 

ریبون سوپر رزین (Super Rezin )

این نوع ریبون جهت چاپ روی انواع لیبل پرینتر بر روی لیبل های پلاستیکی ، متال ، شبرنگ و آلومینیومی ،  لیبل اموال ، متال ، پشت متال و تایوک به کار گرفته می شود و در مقابل شوینده های قوی ، مواد شیمیایی و شرایط محیطی بیشترین مقاومت و ماندگاری را دارند و همچنین بیشترین حد مقاومت را در برابر رطوبت ، سایش و دیگر شرایط سخت فیزیکی دارا می باشد .

این ریبون به هیچ عنوان برای چاپ روی لیبل های کاغذی مناسب نبوده و چاپ نخواهد شد .

 

لیبل پرینتر های صنعتی و برخی لیبل پرینتر های رومیزی جدید :

 • عرض 110 میلیمتر در طول 300 متر (300*110)
 • عرض 160 میلیمتر در طول 300 متر (300*160)
 • عرض 80 میلیمتر در طول 300 متر (300*80)
 • عرض 60 میلیمتر در طول 300 متر (300*60)
 • عرض 40 میلیمتر در طول 300 متر (300*40)

 

لیبل پرینتر های رومیزی کوچک

 • عرض 110 میلیمتر در طول 75 متر (75*110)
 • عرض 60 میلیمتر در طول 75 متر (75*60)

 

خرید ریبون چاپگر لیبل:

مهم است بدانید که برای داشتن یک کیفیت چاپ مطلوب به ترکیب سازگاری از ریبون و برچسب نیاز است .

جنس مواد بر نحوه انتقال جوهر از ریبون به بستر و ثابت شدن آن بر سطح تاثیر می گذارد .

هنگام انتخاب یک ریبون برای یک کاربرد خاص ، لازم است ویژگی های مادی بستر ، از جمله صاف بودن سطح ، در نظر گرفته شود.

ریبون ها دارای متراژ و ارتفاع های متفاوتی در بازار می باشند که بستگی به میزان و نوع مصرف متغییر می باشند و با توجه به ابعاد لیبل قابل چاپ ، می توان سایز های مختلفی را انتخاب کرد .

قابل توجه میباشد ریبون وکس رزین و رزین به ترتیب از کیفیت بیشتری نیز برخوردار هستند.

 

قبل از اقدام به خرید ریبون لیبل زن با مشاورین فروشگاه راکامارکت صحبت کنید تا بهترین و با کیفیت ترین ریبون و مناسب با لیبل و دستگاه پرینتر شما را معرفی و ارائه نمایند.

در سایت راکامارکت شما می توانید با مدل های مختلف و ویژگی های این نوع محصول آشنا شوید .

در صورت تمایل می توانید با شرکت آرال رول آریا تولید کننده اصلی همکاری کنید تا لذت خرید راحت ، آسوده و مطمن را تجربه کنید .

 

 

 

فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader